Vlastnosti

Co vám aplikace Balance a Psychowalkman nabízí?

EFT metoda

Nauka Emotional Freedom Techniques – Technika emoční svobody – je relativně nová. Vymyslel ji na začátku devadesátých let minulého století Američan Gary Craig. Spočívá v ovlivňování toku životní energie tělem. Energii usměrňujete klepáním na konce drah meridiánů, kterými proudí. Příslušné body máte na hlavě, hrudníku a na rukou.

Jak EFT pomáhá?

EFT – Technika emoční svobody je založena na poznání, že příčinou většiny problémů, kterými můžeme dlouhodobě trpět, jsou emoční bloky způsobené traumatickými nebo jinými událostmi v našich životech. EFT vede k jejich odblokování a tím i zbavení se dlouhodobě nezpracované emoce, na kterou bývá často navázán i fyzický zdravotní problém, kterým můžete souběžně trpět, metoda tedy dovede zabránit tomu, aby se negativní zážitky nebo zkušenosti z naší minulosti promítaly negativně do našeho současného života. EFT pomáhá na jedné straně vaší psychice, neboť jí uvádí rychle do pohody a klidu, na druhé straně tělu, kdy vyrovnává všechny jeho správné funkce. Hlavní částí léčby a sezení s terapeutem je rozklíčování, odhalení pravé příčiny problému.

Hudba

Balance nabízí hodiny relaxační hudby. Nebo dáte přednost zvukům přírody, třeba pralesu amazonie nebo třeba šumavského lesa? Stačí si vybrat z neustále doplňovaného seznamu skladeb krásné hudby a zvuků, které vám i bez mluveného slova mohou pomoci naladit vaši mysl na pozitivní vibraci. Zvlášť lidé žijící ve městech pociťují hluboký nedostatek kontaktu s přírodou. Zvukový vjem působí velmi silně na podvědomí a náš mozek uvolňuje při poslechu zvuků přírody nebo relaxační hudby endorfiny, které jsou zodpovědné za naše lepší soustředění a náladu.

„Je zřejmé, že sama příroda dala nám hudbu jako dar, abychom lépe snášeli strasti.“ —  Marcus Fabius Quintilianus starověký římský řečník r. 35 – 96

Spánek

Kvalita spánku je velmi důležitá. Jaký bude náš den přímo souvisí s tím, jak jsme se vyspali. Tím ovlivňujeme i den lidí s kterými ho trávíme a naopak, jejich spánek ovlivňuje den náš.

Často nemůžeme usnout, protože se nám hlavou honí mnoho různých myšlenek, nedořešených úkolů, traumat z minulosti a obav z budoucnosti. PhDr. Mašková napsala texty zaměřené na co nejpříjemnější usínání. Stačí vybrat téma, které vám nejvíc vyhovuje. Zadívejte se na video, které vám umožní přenést se ve své fantazii lehce do vzdálených míst. Zavřete oči a zaposlouchejte se do relaxační hudby a textu a saměřte svoji mysl jen na slova, která slyšíte. Děti milují čtení na dobrou noc, tak proč si ho neužít v moderní formě také v dospělosti?

Hudba po skončení textu ještě jemně doznívá a pomalu vás nechává vplynout do příjemných snů. Dobrou noc…

Dýchání

Kyslík je podstatný pro fungování našich buněk. Správné dýchání může zásadně ovlivnit funkci našeho těla, naší náladu a zdraví. Buňky samotné jsou nesmrtelné a v laboratorních pomínkách jsou schopny žít věčně, pouze za pomocí kyslíku. Příroda nás učí, jak zpomalit stárnutí našeho organizmu a tisíce let stará tajemství jógy se nyní můžete naučit i vy. Pojďme společně pomoci našim buňkám, aby měly dost kyslíku, a my se tak cítili lépe a měli víc energie.

Vídeňská učitelka jógy Linda Samaraweerová pro Balance připravila řadu cviků, pro úplné začátečníky i pro lidi, kteří už jógu cvičí a zajímají se o nové přístupy. Stačí si vybrat, jaká náročnost vám vyhovuje.

Audio i video cviky jsou vám k dispozici kdykoliv a kdekoliv.

Jako bonus jsou součástí praxí i speciální cviky do kanceláře, kde náš metabolizmus zpomaluje a kromě nedostatku kyslíku naše tělo trpí i nezdravou polohou a nerovnovážným zatížením naší páteře a všech svalových skupin.

První pomoc

Náhle jste se dostali do situace, kdy potřebujete nabrat sílu na nepříjemné jednání v práci, zklidnit se před důležitou zkouškou nebo se uvolnit během složité životní situace?

Třeba jste se právě dozvěděli stresující informaci nebo toho je na vás jen už trochu moc?

Naše krátké video meditace mají za cíl přinést během několika minut efektivní úlevu. Texty napsala profesionální psycholožka PhDr. Miroslava Mašková, čte je Naďa Konvalinková, hudbu složil zkušený muzikoterapeut Robert Jíša a o obrazy celý program doplnil držitel mnoha mezinárodních cen, filmař Miroslav Hrdý.

Tato psychologická první pomoc je vám k dispozici kdykoliv a kdekoliv. Tento program je rozdělený na tři hlavní části: meditace pro zklidnění, aktivaci a soustředění.

Psychowalkman

Nabízíme vám dva způsoby jak vyzkoušet metodu frekvenčního ladění mozkové činnosti: online Psychowalkman v aplikaci Balance a offline v naší aplikaci pojmenované jednoduše „Psychowalkman“.

Obě verze nabízí tři základní programy, „Zlepšení učení“, „Kvalitní spánek“ a „Hluboká meditace“.

Narozdíl od tradičních psychowalkmanů, Balance Psychowalkman pracuje pouze se zvukem, nikoliv se světlem. Je to dáno instalací ve Vašem mobilním telefonu. Podle vědeckých výzkumů, zvuk ovlivňuje fungování našeho mozku velmi silně a tudíž efekt vlivu na obě hemisféry Vašeho mozku bude znatelný i bez vizuálních stimulů. Jen bude jemnější než u audio-vizuálních zařízení. Vyzkoušejte náš audio psychowalkman a když Vám bude pomáhat a budete se zároveň cítit na silnější efekt, zkuste AVS zařízení (audio a video).

Doporučujeme začít naším nejméně náročným programem, “Zlepšení učení”, které také působí jako stimulační soubor frekvencí a můžete ho bez obav používat kdekoliv. Délka tohoto programu je 15 minut, je nejkratší ze všech a odehrává se na pomezí hladin Théta a Alfa, tedy cílovou frekvencí 9-10 Hz. Zaposlouchejte se do tzv. isochronních tónů. Po chvíli byste měli zvuk přestat vnímat a Váš mozek se začne postupně “přeprogramovávat”.

V čem tkví rozdíl mezi verzí v aplikaci Balance a samostatným Psychowalkmanem? Ten podstatný je ten, že aplikace Psychowalkman je offline, neboli celý program můžete používat v telefonu nebo tabletu, který není připojen k internetu. V letadle, když chcete usínat s telefonem, který je odpojený od signálu aby vás nerušil při spánku, v pražském metru nebo třeba v lese, daleko od civilizace.